Základní škola > ERASMUS + > Akreditace Erasmus 2021 - 2027 > Skupinová mobilita žáků: Finsko - lappeenranta 2024

Skupinová mobilita žáků: Finsko - lappeenranta 2024

Datum konání:
19.2.2024
Datum ukončení:
23.2.2024

Účastníci: 7 žáků osmých a devátých tříd, doprovod: J. Kyška, S. Fikarová

Letošní třetí a poslední setkání v rámci partnerství naší, německé a pořádající finské školy (se zaměřením na udržitelnost a ekologii).

I přes problémy s odbavenými zavazadly a prvními dvěma dny bez nich jsme nakonec vše úspěšně zvládli :) Škola Lauritsalan je pravdu krásná, moderně vybavená a nová. Vybavení můžeme jen závidět - posuďte sami dle fotek. Program, který pro nás koordinátorka Niina se svým Erasmus týmem připravila, byl opravdu nabitý, pestrý a zajímavý! Ze všeho nejvíc se našim žákům samozřejmě líbila "sauna night" s otužováním v jezeře (bylo hodně pod nulou!), dále zimní sportovní aktivity jako bruslení běžkování a sáňkování v okolí školy, nebo eko workshopy (např. výroba potisku nebo přívěšků). Děkujeme!