Základní škola > ERASMUS +

ERASMUS +

Naše škola byla úspěšná v žádosti o grant Erasmus+ ve školním vzdělávání (klíčová akce 1 - Projekty mobility osob z Výzvy 2019). Podařilo se nám zajistit prostředky na další vzdělávání učitelů, konkrétně zahraniční kurzy ve Finsku a Velké Británii. Jsou zaměřené buď na návštěvy školských zařízení a poznání vzdělávacích systémů těchto zemí, nebo na obecnou metodologii a inovativní postupy ve vzdělávání. Postupně budeme zveřejňovat příspěvky z jednotlivých výjezdů.

Po úspěšném vstupu do klíčové akce1 (KA1) - Vzdělávací mobility jednotlivců v oblasti vzdělávání, jsme se v roce 2020 zapojili také do klíčové akce 2 (KA2), která umožňuje partnerství škol v rámci Evropy. S potěšením nyní můžeme oznámit, že naše zapojení bylo úspěšné a společná žádost schválena. I přes nepříznivou situaci ohledně covid-19 přijímáme grant projektu, který má základnu v Německu a účastní se ho také Španělsko, Portugalsko, Anglie a Řecko. Jeho název zní „Think globally, act locally“, je tedy environmentálně zaměřen, je určen žákům 8. tříd a poběží dva školní roky.

Postupně budeme zveřejňovat příspěvky týkající se projektu, fotodokumentaci a výstupy. Zde je odkaz na facebookovou stránku, které se také věnuje Erasmu+ na ZŠ Weberova: